072-3943213
צור קשר
072-3943213
בית / סוגי נכסים מומלצים להשקעה בארה״ב

סוגי נכסים מומלצים להשקעה בארה״ב

סוגי נכסים נדלן בארהב

חיפוש אחר תשואה גבוהה מוביל משקיעים ישראלים לחפש אפיקי השקעות חילופיים מחוץ לגבולות מדינת ישראל. אחד השווקים האטרקטיביים הוא שוק הנדל"ן האמריקאי המציע רכישת נכסים במחיר נמוך ממחיר רכישת נכסים בישראל ותשואה טובה למשקיע.

רכישת נדל"ן בארה"ב יכולה להיות משתלמת מאד ולתת למשקיע תשואה טובה, אך לפני כן יש לעשות עבודת הכנה ובדיקה יסודית של מצב הנכס והפוטנציאל הכלכלי הטמון בו. בשלב זה כדאי להשתמש בליווי מקצועי שניתן לסמוך עליו ושימנע ממכם להסתבך בעסקה שמקורה בהונאה.

פעולות התשתית וההכנה לרכישה חשובות והן כוללות שורה ארוכה של פעולות ביניהן:

  • איסוף נתונים ומידע על האזור של הנכסים המיועדים לרכישה ובחירת הנכס אשר יתאים לתקציב המשקיע ולאופיו.
  • בדיקה כלכלית של כדאיות העסקה, השקעה והוצאות שוטפות מול הכנסות.
  • בחינת השלכות המיסוי הישראלי והאמריקאי על המשקיע הישראלי.
  • הקמת ישות משפטית בארה"ב לביצוע הרכישה וההתנהלות השוטפת.
  • שיווק הנכס וניהולו

 

באילו נכסים ניתן להשקיע בארה"ב?

דירות למגורים

בתחום הדירות למגורים יש מספר אופציות זולות להשקעה:

בניין בבעלות של משקיע בודד או איגוד משקיעים. כל הדירות בבניין או במתחם הן תחת אותה בעלות והן עומדות להשכרה. סוג נכס זה נקרא Multi family. ההכנסות מההשכרה מתחלקות בין המשקיעים ובמידה ויש דירות שאינן מושכרות ההפסד מתחלק באותו אופן.

ניהול ותחזוקת הבניין מועבר לחברת ניהול הגובה תשלום מהמשקיעים. יש להתחשב בתשלומי ההוצאות השונות לחברת הניהול בעת בדיקת הכדאיות הכלכלית של השתלבות בהשקעה מסוג זה.

היתרון בהשקעה מסוג זה הוא חלוקה בנטל ההשקעה הראשונית אך זה יכול להיות גם חיסרון בגלל התלות במשקיעים האחרים בזמן קבלת החלטות ובאופן הניהול של הבניין.

דירה אחת או יותר בבעלות יחידה. סוג השקעה נפוץ מאד וזול יחסית והוא נקרא בארה"ב Condominium. הדירה היא בבעלות יחיד, הוא דואג לאחזקה ולתשלום ועד הבית. החיסרון הוא בתלות בוועד הבית המנהל את הבניין, בבעלי דירות אחרים או בדיירים שכנים.

 

בתים פרטיים

זהו סוג נכס העומד על קרקע בבעלות פרטית. סוג נכס זה נקרא Single family. לאחר תקופת המשבר הכלכלי בארה"ב ירד ערכם של הבתים הפרטיים. בעלי בתים רבים לא יכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא והבתים עוקלו על ידי הגופים הפיננסיים, בעלי החוב.

הביקוש לבתים פרטיים בקרב משפחות אמריקאיות הוא גבוה וקל להשכיר אותם. השקעת נדל"ן זו שכיחה ונפוצה, המחירים נמוכים ואטרקטיביים, יקרים יותר מרכישת דירה ואין צורך לפעול מול גופים נוספים כמו ועד בית.

 

רכישת נכסים שעוקלו לצורך השבחה

בעקבות המשבר הכלכלי בארה"ב קיימים בתים ודירות מעוקלים שבעליהם לא הצליחו לשלם עבורם את המשכנתא. הבנקים עיקלו נכסים אלה ומעמידים אותם למכירה במחירים נמוכים מאד. במרבית המקרים, הנכסים במצב לא טוב ויש צורך בהשקעה רבה כדי להפוך אותם ראויים למגורים.

אחת האופציות הקיימות בפני המשקיע היא לרכוש נכס מעוקל, לטפל בשחרור העיקול, לשפץ, להרחיב ולמכור לאחר מכן ברווחים גבוהים.

זוהי השקעה המתאימה למי שאינו חושש מסיכון הכרוך בהשקעת כספים, זמן ומאמץ בזמן השיפוץ אך עם סיכוי לרווח גבוה בעתיד.

 

נדל"ן מסחרי מניב בארצות הברית

אחת מאפשרויות השקעת נדל"ן בארה"ב היא השקעה בנדל"ן מסחרי המניב רווחים. ניתן להשקיע בבניין משרדים, מרכז מסחרי, מחסנים או בנכסים המשלבים משרדים ומסחר או מגורים ועוד. ההשקעה אפשרית כמשקיע יחיד או עם קבוצת משקיעים, הכל לפי בתקציב והנזילות של הכספים העומדים לרשות המשקיע.

התשואה המתקבלת בסוג זה של נדל"ן בארה"ב גבוהה יותר מזו המתקבלת בדירות למגורים ואפשר להגדיר השקעה זו כסולידית עבור מי שמחפש תשואה לזמן ארוך.

 

מגרשים להשקעה ארה״ב

עבור משקיעים המעוניינים ליצור לעצמם רווח בטווח הרחוק יש אפשרות להשקיע בקרקעות ומגרשים המיועדים לבניית נדל"ן בארה"ב. המטרה היא להמתין לעליית הערך והביקוש של הקרקע. הסיכוי לרווח הוא גבוה. ברכישה מסוג זה חייב המשקיע לבדוק היטב את הסיכון הקיים ברכישת המגרש.

בסוג זה של השקעה אין ניהול שוטף ומתמשך, מלבד תהליך הרכישה ותהליך המכירה לאחר שערך המגרש עולה.

 

לסיכום, אפשרויות השקעה בנדל"ן בארה"ב הן רבות, ניתן להתאים השקעתכם לאפשרויות הפיננסיות העומדות לרשותכם. אך לפני החלטת רכישה התייעצו עם מומחים בתחום ובדקו היטב את כל הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהשקעתכם. בחנו היטב את ההיבטים הכלכליים, המשפטיים ואת סוגיות המיסוי להשקעה חכמה ורווחית.

השקעה נכונה ללא מאמץ

מעטפת נוחה ובטוחה להשקעות נדל״ן אחראיות שמתאימות לצרכים שלך וליכולות הכלכליות שלך. צוות המומחים שלנו ישמח ללוות אותך בתהליך השקעה קל ולהפיק מהכסף שתשקיע הרבה יותר.

צרו איתנו קשר

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות – צרו קשר.

טלפון: 072-3943213

תפריט נגישות