072-3943213
צור קשר
072-3943213
בית / מהן עסקאות פליפ בנדל"ן, והאם הן משתלמות?

מהן עסקאות פליפ בנדל"ן, והאם הן משתלמות?

עסקאות פליפ

עסקאות פליפ בנדל"ן בארצות הברית נעשו פופולריות בשנים האחרונות, והן ממשיכות לעורר עניין בקרב משקיעים ישראלים ולצבור תאוצה. עסקת פליפ היא עסקת נדל"ן מהירה, תהליך מהיר לקניית נכס, להשבחתו ולמכירתו במחיר גבוה.

 

עסקאות פליפ יכולות להתאים למשקיעי נדל"ן בכל הרמות, אך הן מצריכות ידע וניסיון בנדל"ן וכן הבנה מעמיקה בעקרונות הפליפ. ולכן מומלץ למשקיעים מתחילים שמעוניינים ברווחים משתלמים ומיידיים, להתייעץ עם מומחי הנדל"ן של INVESTBC לפני כל עסקת פליפ ולקבל הכוונה, הדרכה וסיוע לכל אורך הדרך.

 

במאמר זה נבין מהי עסקת פליפ, מה היתרונות והחסרונות שלה ונבחן אם היא משתלמת. מוכנים לקבל החלטה מושכלת בנדל"ן אמריקני ולעשות פליפ משתלם? הישארו עימנו.

 

 

מהי עסקת פליפ?

אם אתם משקיעים מתחילים, לא בטוח שתבינו מהן עסקאות פליפ בנדל"ן אמריקני. במונחים פשוטים עסקת פליפ היא רכישה של נכס נדל"ן לצורך רווח מהיר, איכותי ומשתלם. המשקיעים בעסקת פליפ קונים נכס, משביחים אותו, מחזיקים אותו תקופה קצרה ואז מוכרים אותו במחיר הגבוה ממחיר הקנייה.

 

עסקאות פליפ הן לא דבר חדש, אך רק באחרונה הן החלו לצבור תאוצה ועניין בקרב משקיעים. נתונים עדכניים מראים שאחד מכל עשרה נכסים שנקנו ברבעון הראשון של 2022, נכללו בעסקת פליפ. הנתונים הללו מעידים על עלייה מובהקת בביקוש לעסקאות פליפ כיוון שעד לפני חמש שנים רק נכס אחד מכל עשרים נכסים שנקנו נכללו בעסקת פליפ.

 

הנתונים הללו גם מצביעים על שוק נדל"ן יציב למדי שנהנה מפעילות שוקקת ומנוכחות מסיבית של משקיעי נדל"ן מקצועיים. וזה כשלעצמו סיבה טובה להתעניין בשוק הנדל"ן האמריקני ולפעול בו. אם נשווה עסקת פליפ להשקעה בשוק ניירות הערך, נוכל לומר שעסקה זו היא ספקולציה מבטיחה עם פוטנציאל להצלחה מירבית.

 

אף שיש דרכים רבות להשלים עסקת פליפ, המטרה הסופית היא תמיד זהה – לקנות בזול ולמכור מהר וברווח. יש מקרים שעסקת הפליפ מחייבת מהמשקיע השבחה מסיבית שאורכת זמן, ויש מקרים שעסקת הפליפ אינה מחייבת השבחה מסיבית, והמשקיע יכול להגיע במהירות לנקודת האקזיט המשתלמת.

 

כך או כך תקופת ההחזקה בנכס איננה ארוכה והמשקיע תמיד ימכור אותו ברווח מובהק. נשמע טוב? זה באמת טוב. אך כמו בכל השקעה בנדל"ן אמריקני גם בהשקעת פליפ יש יתרונות וחסרונות שחשוב להביא בחשבון. בואו נברר מהם.

 

עסקאות פליפ בארה"ב

 

היתרונות בעסקאות פליפ בארה"ב

אומנם עסקאות פליפ בארה"ב טומנות בחובן סיכונים מסוימים, אך יש להן יתרונות מובהקים שמעידים על הכדאיות שלהן.

 

ראשית, עסקת פליפ מבטיחה החזר גבוה על ההשקעה בתוך זמן קצר. משקיעים מיומנים קונים נכס איכותי שזקוק לתיקונים, לשיפוצים או להשבחה מסיבית, דואגים לכל העבודות הנדרשות ומעלים את ערך השוק שלו. העלייה בערך השוק מאפשרת להם למכור אותו במהירות במחיר גבוה ולהרוויח ממנו. עם זאת, כדאי לזכור שעבודות ההשבחה עלולות להיארך זמן רב ולבזבז למשקיע משאבים יקרים. ולכן לא כדאי להיכנס לעסקת פליפ ללא הון נזיל שיתמוך בכל הנדרש ויאפשר למשקיע לצלוח את העסקה בלי להפסיד כסף.

 

שנית, עסקת פליפ מתאימה מאוד למשקיעים מתחילים שרוצים לטעום את שוק הנדל"ן האמריקני ולבחון את הפוטנציאל שלו בלי לוותר על מקור ההכנסה שלהם. הפליפ עוזר למשקיעים להתחיל בקטן ולהתקדם בהדרגה לעסקאות נדל"ן גדולות ומורכבות ובד בבד לצבור ניסיון וביטחון. כיוון ששוק הנדל"ן משתנה בתדירות גבוהה, חשוב לבחון היטב כל עסקת פליפ ולהיכנס לעסקה עם גב כלכלי איתן למקרה שהדברים לא יתקדמו כמתוכנן.

 

מומלץ גם להיעזר בצוות המומחים של INVESTBC כדי למצוא עסקאות פליפ בארה"ב משתלמות, להשלים אותן במהירות ולהרוויח. בסופו של דבר עסקאות פליפ הן דרך משתלמת להשתלב בשוק הנדל"ן האמריקני, אך חשוב לגשת אליהן בזהירות ולהביא בחשבון את הסיכונים הטמונים בהן לפני שמתקדמים בעסקה.

 

 

החסרונות בעסקאות פליפ

אף שעסקאות פליפ יכולות להיות רווחיות מאוד, יש להן כמה חסרונות שצריך לשקול לפני שמחפשים את העסקה המושלמת.

 

ראשית, נכסים שמתאימים לעסקאות פליפ, הם בדרך כלל ותיקים ומחייבים עבודות השבחה מסיביות שעולות הרבה כסף. חיסרון זה עלול לאתגר משקיעים מתחילים שאין להם ניסיון בעבודות השבחה ואין להם קשר עם קבלנים מקומיים מובילים.

 

שנית, גם משקיעי הנדל"ן המנוסים ביותר יכולים להיכנס לעסקת פליפ ולגלות שלנכס אין רישום חוקי, או שיש לו רישום חלקי שמצריך התערבות משפטית והתעסקות בירוקרטית מתישה, או שיש לו תוספות בנייה לא חוקיות, או חובות גבוהים ובעיות מנהליות נוספות. ולכן חשוב לערוך בדיקת נאותות עצמאית ולוודא שכל המסמכים של הנכס נמצאים, תקפים, מאושרים ומוכנים למסירה.

 

נוסף על כך כדאי לחשוב על האפשרות שהנכס לא יימכר במהירות, והמשקיע ייאלץ לספוג את כל ההוצאות שלו עד למכירתו. משקיעי נדל"ן מקצועיים מזהירים שזה יכול לסחוט כלכלית.

 

כמו כן, נכסים ותיקים מסתירים לעיתים בעיות מבניות שעלולות להתגלות רק לאחר שמתחילים לחפור בשטח. יש משקיעים שהתחילו עבודות השבחה בנכסים מבוקשים ומצאו שאריות אסבסט, עובש, טרמיטים, תשתיות רקובות וצנרת בעייתית ונאלצו להשקיע סכומים עצומים כדי לטפל בהם. מיותר לציין שבמקרים כאלה הפוטנציאל לרווחים מצטמצם ואף נעלים כליל.

 

ולכן משקיעים שמעוניינים להיכנס לעסקאות פליפ בארצות הברית צריכים להיערך מבעוד מועד לכל האתגרים ולכל הבעיות. אומנם עסקת פליפ היא אסטרטגיית השקעה נבונה, אך היא אינה חפה מבעיות ומחסרונות, וגם משקיעי הנדל"ן המצליחים ביותר מבינים את זה.

 

 

האם עסקאות פליפ משתלמות?

התשובה הקצרה היא כן, עסקאות פליפ הן משתלמות ויכולות להיות רווחיות מאוד. הפליפ כשלעצמו הוא תהליך מהיר מאוד. אם הוא מבוצע על הצד הטוב ביותר, הוא זורם בקלות ומניב למשקיעים רווחים גבוהים.

 

עסקאות פליפ יכולות להגדיל במהירות את תזרים המזומנים של המשקיעים ולעזור להם לצבור ניסיון יקר ערך בשוק הנדל"ן האמריקני. עם זאת, יש להן כמה חסרונות שכדאי לחשוב עליהם לפני שצוללים לתוכן. עסקאות פליפ מחייבות השקעה אדירה של משאבים ואנרגייה. יש בהן סיכונים כספיים מנזקים מבניים לא צפויים ומתנודות בשוק הנדל"ן.

 

ולכן לפני שנכנסים לעסקת פליפ חשוב להכין משאבים כספיים לשעת חירום ולהתכונן לאפשרות של אובדן זמן, אנרגייה וכסף.

 

עסקת פליפ flip בארה"ב

 

עסקאות פליפ בארה"ב עם INVESTBC

אם אתם משקיעים מתחילים וחדשים בתחום הפליפינג בארצות הברית (Flip / אקזיט בנדל"ן), כדאי שלא תיכנסו לעסקאות פליפ לבד ותתייעצו עם צוות המומחים של INVESTBC.

 

אנחנו נעזור לכם להתחיל בקטן, נלמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת ונראה לכם את הדרך להצלחה במיזמי נדל"ן בכלל ובעסקאות פליפ בפרט. רוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם. אז דברו איתנו, ובוא נעשה יחד פליפינג איכותי.

השקעה נכונה ללא מאמץ

מעטפת נוחה ובטוחה להשקעות נדל״ן אחראיות שמתאימות לצרכים שלך וליכולות הכלכליות שלך. צוות המומחים שלנו ישמח ללוות אותך בתהליך השקעה קל ולהפיק מהכסף שתשקיע הרבה יותר.

צרו איתנו קשר

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות – צרו קשר.

טלפון: 072-3943213

תפריט נגישות