072-3943213
צור קשר
072-3943213
בית / נכסים בארה"ב – המדריך לרוכש

נכסים בארה"ב - המדריך לרוכש

נכסים בארה"ב - השקעות נדל"ן

כאשר מחירי הנדל"ן בארץ רק הולכים ועולים אין זה מפתיע כי יעדים בחו"ל הפכו להיות יותר אטרקטיביים וכיום רכישת נכסים להשקעה או למגורים במדינות זרות הפכה לפעולה שכיחה למדי. אחד היעדים הכי חמים להשקעות נדל"ן הוא ארה"ב, במיוחד לאחר משבר הסאב פריים. עם זאת היות ומדובר בארץ זרה השלבים לרכישה או השכרת נדל"ן הנם שונים ממה שאנו מכירים ולכן ריכזנו עבורכם את התשובות לשאלות השכיחות הנוגעות להתעסקות עם נכסים בארה"ב.

לבד או עם עזרה?

על מנת לרכוש נכס נדל"ן עליכם להיעזר במספר בעלי מקצוע כמו סוכן נדל"ן ועורך דין מקצועי. לכן לא פעם יהיו כאלו שיעדיפו להיעזר בשירותיה של חברת תיווך מקצועית אשר מציעה מעטפת שלמה של שירותים בתחום, החל באיתור נכסים דרך מתן ליווי לכל אורך תהליכי הרכישה ועד ניהול הנכס ותחזוקתו. היות ואינכם מתגוררים בארה"ב, שירותים מטעם חברה מסודרת, אמינה ומקצועית הנם מבורכים ויכולים לחסוך לכם המון זמן והתעסקות. מלבד השירותים חברה מקצועית תהיה בקיאה בתהליכי הרכישה בארה"ב, אשר שונים מתהליכי הרכישה הנהוגים בישראל, ותוכל לסייע לכם בסוגיות ובשאלות רבות הנוגעות לתהליך.

האם עלי להיות אזרח אמריקאי?

כדי לרכוש נכס למגורים או השקעה אין חובה שתהיו אזרחים אמריקאים ולמעשה אף אינכם צריכים גרין קארד. עם זאת כן תצטרכו מספר נישום אישי למטרות זיהוי ותשלום. כדי לקבל מספר נישום עליכם לפנות ל- ,IRS שזו רשות המס האמריקאית, באופן עצמאי או בעזרת רואה חשבון ולמלא טופס W-7 בשפה האנגלית. בטופס יהיה עליכם לציין את הסיבה להגשת הבקשה. קחו בחשבון כי ייתכן שתצטרכו להציג דרכון זר, ויזה ואמצעי זיהוי נוספים.

היכן כדאי לרכוש נכס?

בתור משקיעים זרים באפשרותכם לרכוש בתים פרטיים, דירות בבניינים ובתים משותפים, דופלקסים,  טריפלקסים, קוטג'ים ואף נכסים מסחריים. עם זאת לא תמיד סוג הנכס הוא זה שחשוב כי אם המיקום בו הוא נמצא ולאזור בו תבחרו להשקיע יש חשיבות והוא יכול להשפיע על אחוזי התשואה שלכם. כדי לוודא שהאזור שבחרתם הוא אכן אטרקטיבי עליכם לבחון סוגיות רבות המלמדות כי מדובר בהשקעה חכמה כמו למשל ביקוש לשכירות באזור, המצב הסוציו אקונומי, מחירי הנדל"ן והשכירות הממוצעת, מצב הנכס, החוקים האופייניים לאזור, המיסים המקומיים אותם עליכם לשלם, התשואה הממוצעת ועוד. בין האזורים היותר אטרקטיביים להשקעה ניתן למצוא את קליפורניה, פלורידה, טקסס, אריזונה, דנוור ועוד.

מה חשוב לדעת?

משקיעים זרים יכולים לרכוש נכס בשמם או דרך חברה הרשומה בארה"ב. רגע לפני שמחליטים באיזו דרך לבחור חשוב להגדיר את מטרת הנכס ולבחון את כל ההשלכות הנובעות מההחלטה שלכם. להחלטה על מי לרשום את הנכס יש השפעה מבחינת המיסוי ולכן מומלץ לפנות לייעוץ או להיעזר במומחים לתחום.

דבר נוסף אותו יש לדעת ולקחת בחשבון הוא נושא התשלום. משקיעים זרים יכולים לבצע עסקאות מזומן אולם על פי החוק בארה"ב על כל עסקת מזומן מעל 10,000 יש לדווח לרשות הפדראלית.

עוד דבר אותו עליכם לדעת הוא שאינכם חייבים להיות נוכחים במעמד החתימה, אלא אם כן זהו רצונכם. במידה ואין הדבר מתאפשר לכם תוכלו למנות בא כוח מטעמכם אשר יחתום בשמכם על ההסכם.

כמו כן עליכם לדעת כי העסקה תכלול תשלומים נוספים מלבד התשלום בגין הנכס לרבות ביטוח, הוצאות משפטיות, אימות בעלות, בדיקת הנכס, מיסים בארה"ב, תשלום לחברת הנדל"ן אם ישנה ועוד.

ומה לגבי מיסוי?

המיסוי על רכישת נדל"ן בארה"ב משתנה ממדינה למדינה ועל כן מומלץ להיוועץ ביועץ מס על מנת לדעת אילו מיסים עליכם לשלם. באופן כללי גם אם הנכם משקיעים זרים ממשלת ארה"ב מחייבת אתכם לשלם מס מקומי ומס פדראלי על ההכנסות נטו מהנכס. כמו כן יוטל עליכם להגיש דוחות מס במועד ולכלול את כל ההוצאות וההכנסות שלכם מהדירות. קחו בחשבון שאי הגשת דוחות בזמן עשויה לגרור קנסות ולעלות לכם ביוקר. מלבד מיסים יהיה עליכם לשלם גם ארנונה, וועד בית, ביטוח, דמי ניהול, אולם תשלומים והוצאות מסוג אלו מוכרים לצרכי מס בארה"ב.

בכל מקרה אם זו לכם הפעם הראשונה, כדאי לפנות לחברה המתמחה בנדל"ן בארה"ב על מנת שתלווה אתכם לאורך התהליך, תספק ייעוץ והכוונה, תסייע לכם להימנע מטעויות הרות גורל ותעזור לכם לבצע השקעה חכמה.

השקעה נכונה ללא מאמץ

מעטפת נוחה ובטוחה להשקעות נדל״ן אחראיות שמתאימות לצרכים שלך וליכולות הכלכליות שלך. צוות המומחים שלנו ישמח ללוות אותך בתהליך השקעה קל ולהפיק מהכסף שתשקיע הרבה יותר.

צרו איתנו קשר

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות – צרו קשר.

טלפון: 072-3943213

תפריט נגישות