072-3943213
צור קשר
072-3943213
בית / ויזת הזהב בפורטוגל

ויזת הזהב בפורטוגל

ויזת הזהב

ויזה היא לא רק סוג של כרטיס אשראי, אלא גם אשרה. למבקרים בפורטוגל, שימו לב – בכניסה למדינה לא צריכים להציג ויזה. יחד עם זאת, יתכן מאוד שתוכלו לעמוד בקריטריונים של קבלת ויזה זהב שמשמעותה שונה לגמרי. כל מה שרציתם לדעת על מגורים בפורטוגל תחת ויזה מיוחדת, וזכאות לדרכון מקומי, על סמך נתונים אישיים או יכולת כלכלית.

הקשר של ויזה זהב ונדל"ן

יכול מאוד להיות שאתם, כמו רבים אחרים, מתעניינים בהשקעות נדל"ן שונות. אז מסתבר שויזת הזהב בפורטוגל יכולה בהחלט להיות רלוונטית. הרעיון של ויזה זהב לא נולד בפורטוגל דווקא, וזה קיים בכמה וכמה מדינות בעולם. אלא שבפורטוגל יש תנאים שהופכים זכאות לדרכון פורטוגלי למקלה ביחס להרבה מאוד מדינות אחרות.

על פי החלטת המחוקק המקומי, משקיעים זרים שירכשו סוגי נדל"ן המקנים הטבה זו, יוכלו לקבל אישור להישאר במדינה כתושבים. במילים אחרות, אפשר לרכוש נכס מניב בפורטוגל, להשכיר אותו וכבונוס לקבל את הויזה המיוחדת. זהו אישור תושבות שמאפשר אך לא מחייב, להתגורר במדינה ללא הגבלה. לאחר פרק זמן שבו הספקתם לחדש את הויזה, אפשר להפוך את האישור הזמני הזה לקבוע. לצד אישור תושבות קבוע במדינה, מקבלים הקלות בהשגת אזרחות. מי שהופך לאזרח, נהנה ממעמד אזרחי אירופאי לכל החיים. זאת ועוד, זו גם דרך טובה להשיג אזרחות אירופאית שתופסת לכל האיחוד.

ויזה זהב, לא לנדלניסטים בלבד

אחרי שהצגנו את האפשרות לקבל מעמד אזרחי מיוחד בפורטוגל על סמך רכישת נדל"ן, שימו לב לעוד כמה דברים. למשל, המעמד הזה על סמך הויזה נשמר כל עוד הנדל"ן נמצא בבעלותכם. את אישור התושבות מקבל לא רק הבעלים אלא גם קרובי משפחה מדרגה ראשונה, למשל בני זוג או ילדים. אבל ויזה זהב בפורטוגל יכולה לעניין לא רק נדלניסטים אלא גם משקיעים מסוגים אחרים. הרשויות הפורטוגליות הכריזו כי עוד סוגי השקעות יכולות לאפשר את קבלת התושבות. למשל, השקעה כספית בקרנות מסוימות או הקמת עסק שבו יועסקו עובדים שהם אזרחי המדינה. כמובן אין מניעה להשקיע במדינה זו בענפים שונים, לצד השקעות נדל"ן.

אזרחות במסלול ללא ויזה זהב

ב-2022 אי אפשר שלא להזכיר את המסלול הנוסף לאזרחות פורטוגלית, ללא קשר לויזה זהב. יהודים שהם צאצאי מגורשי ספרד או מגורשי פורטוגל עשויים לעמוד בקריטריון הנוכחי לאזרחות בתנאים מקלים. כחלק מהתהליך, פונים לקהילת יהודי ליסבון (או פורטו). הקהילה היהודית הפורטוגלית מוסמכת לספק הכרה ביהודי, כמי ששייך לקהילת יהודי פורטוגל העתיקה. המחוקק במדינה קבע חוקים זמניים שעדיין בתוקף, לקבלת אזרחות במסלול מיוחד זה. זאת אומרת, שאפשר אך לא חייבים להתקדם לאזרחות בעזרת ויזה זהב. מי שבני משפחתו עלו לארץ ממדינה שאליה נמלטו מגורשי פורטוגל, יוכל להגיש בקשה לאזרחות ללא השקעה כספית בכלכלה הפורטוגלית.

השקעה נכונה ללא מאמץ

מעטפת נוחה ובטוחה להשקעות נדל״ן אחראיות שמתאימות לצרכים שלך וליכולות הכלכליות שלך. צוות המומחים שלנו ישמח ללוות אותך בתהליך השקעה קל ולהפיק מהכסף שתשקיע הרבה יותר.

צרו איתנו קשר

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות – צרו קשר.

טלפון: 072-3943213